شما اینجا هستید >   دانشنامه
دانشنامه صفر و یک

شرکت مايکروسافت

5
 شرکت مايکروسافت(Microsoft Corporation) یک شرکت چند ملّیتی است که مرکز آن در ايلات متحده آمريکا قرار دارد. این شرکت، بزرگترین شرکت ارائه نرم افزار در دنیاست که به انتشار کتاب و تولید محصولات چند رسانه اي و ارائه خدمات پست الکترونيکي نیز می‌پردازد. فعالیت اصلی آن در زمینهٔ طراحی، توسعه، ساخت، صدور مجوز، پشتیبانی و ارائهٔ خدمات نرم افزاري برای ابزارهای رایانه‌ای میباشد. پرفروش‌ترین محصولات مایکروسافت، سيستم عامل ويندوز و نرم افزار Office است و شعار اصلی شرکت «یک کامپیوتر روی هر میز و در هر خانه، که نرم‌افزارهای مایکروسافت را اجرا کند.» میباشد. 

مایکروسافت که در ابتدا کار خود را توسط دو دوست دوران کودکی به نامهای بيل گيتس و پل جي. آلن با ساخت و فروش مفسر زبان برنامه‌نویسی Basic interpreters برای «آلتایر» Altair شروع کرد، در اواسط دههٔ ۸۰ میلادی با طراحی سيستم عامل داس بر بازار سيستم هاي عامل رایانه‌های خانگی مسلط شد. شرکت، سهام خود را وارد بورس کرد که با افزایش ارزش سهام، چهار نفر، میلیاردر و حدود ۱۲٬۰۰۰ نفر از کارکنان مایکروسافت، میلیونر شدند. 

مایکروسافت علاوه بر بازار سیستم‌عامل و نرم‌افزار اداری در زمینه‌های دیگر هم فعالیت می‌کند مانند: شبکه تلویزیونی "MSNBC"، سایت اینترنتی «ام‌اس‌ان» و دانشنامه چندرسانه‌ای انکارتا (که دیگر انتشار نمی‌یابد). همچنین در زمینه تولید سخت افزار رایانه با ساخت محصولاتی مانند موس و نیز سرگرمی‌های خانگی از جمله XBOX نیز میپردازد. مایکروسافت از گذشته تاکنون با استفاده از روش‌های مختلف مانند گروه خبری "Usenet" و وب، پشتیبانی از نرم افزارهاي خود را همواره ادامه داده‌است و جایزهٔ Microsoft MVP را به داوطلبینی که در کمک به مشتریان شرکت مفید بوده باشند، اهدا می‌کند.
  رتبه
رتبه به این صفحه: ضعیف عالی   |  رتبه به محتوا |
متوسط رتبه بندی:  5   
00001
12345
تعداد رتبه بندی ها: 1
  پیام ها
اضافه کردن پیام
No Comments Yet |  مشاهده تاریخچه موضوع  |