شما اینجا هستید >   دانشنامه
دانشنامه صفر و یک

Oracle

هنوز رتبه بندی نشده است
شرکت Oracle(Oracle Corporation) یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های نرم‌افزاری در آمریکا و جهان است. این شرکت در سال ۱۹۷۷ میلادی با نام Relational Software Incorporated یا RSI شروع به کار کرد. در ویرایش ۳ نرم‌افزار، نام شرکت از RSI به Oracle تغییر کرد. محصول اصلی آن نرم‌افزار پايگاه داده هاي Oracle است. این شرکت پر قدرت‌ترین شرکت در زمینهٔ سامانه مديريت پايگاه داده ها و از مهم‌ترین تولید کنندگان نرم‌افزارهای طرح ريزي منابع سازماني (ERP) است. ریاست این شرکت هم‌اکنون برعهدهٔ لري اليسون است. 


مسير توسعه Oracle

اوراکل جزء اولین شرکت‌های بزرگی بود که برای توسعه خود استراتژی‌های اینترنتی را مورد توجه قرار داد. از ۱۹۹۵ به بعد دست به تولید محصولات اینترنتی همچون مرورگر Oracle PowerBrowser و سیستم عامل لینوکس زد. در سالهای بعد که پای تلفن‌های همراه به صورت جدی‌تر به زندگی انسان باز شده بود، Oracle یک شرکت تابعه با عنوان OracleMobile را تاسیس کرد. 
Oracle در اولین سالهای بعد از ۲۰۰۰ نیز با خرید چندین شرکت رشد شتابنده‌تری به خود گرفت. شرکت‌های PeopleSoft، Global Logistics Technologies، Siebel Systems، Portal Software، Hyperion Solutions Corporation، BEA Systems، Sun Microsystems وRightNow Technologies از جمله مهم‌ترین شرکت‌هایی بود که در این سال‌ها توسط Oracle خریداری شد. 
شرکت Oracle بخش زیادی از موفقیت خود در سالهای اولیه تاسیس را مدیون استفاده از زبان برنامه نویسی C بود چرا که برنامه‌هایی که با این زبان نوشته می‌شد، با سیستم عامل‌های مختلف سازگار بود. در سال ۲۰۱۱ درآمد Oracle از فروش محصولات و خدمات مختلف به رقم ۴۰. ۲ میلیارد دلار رسید. 
  رتبه
رتبه به این صفحه: ضعیف عالی   |  رتبه به محتوا |
متوسط رتبه بندی:  هنوز رتبه بندی نشده   
تعداد رتبه بندی ها: 0
  پیام ها
اضافه کردن پیام
No Comments Yet |  مشاهده تاریخچه موضوع  |